вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia drewniane ekspresowo się dewastują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie warto poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się rozpocząć od odpowiedniego oraz skrzętnego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych prac. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby płotów z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий